Pan Adam Sztaba odwiedził Chór w Niećkowie

0

W roku szkolnym 2022/2023 przy Zespole Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie swoją działalność rozpoczął Chór powiatowy. Powstał on w ramach Programu „Most the Music”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Most the Most (to dzięki Fundacji Dwór w Niećkowie otrzymał 1 mln zł na renowację zabytku w ramach konkursu „Nasz Zabytek”).

Chór prowadzą dwie utalentowane muzycznie nauczycielki szkoły pani Zofia Gede i pani Ewa Hanc. W chórze śpiewa dwadzieścioro dzieci, które dwa razy w tygodniu spotykają się na próbach. W miniony wtorek (25 października) podczas próby Chór gościł niesamowitą osobowość ze świata muzyki – pana Adama Sztabę, który jest Dyrektorem Artystyczny Programu „Most the Music”.

Próba rozpoczęła się wysłuchaniem kilku utworów zaprezentowanych przez Chór, po których pan Adam przeprowadził z jego uczestnikami krótkie warsztaty, tym samym zapoznając się z każdym uczestnikiem z osobna. W takcie tej krótkiej, ale bardzo kreatywnej lekcji pan Adam pokazał, że muzyka to nie tylko ciężka praca w kierunku opanowania rytmu, dynamiki, czy tonacji, ale także świetna zabawa ucząca współpracy i umiejętności słuchania siebie nawzajem. Po przełamaniu początkowej tremy spowodowanej przybyciem tak znanej i rozpoznawalnej osobistości muzycznej, dzieciaki spędziły razem fantastyczny czas.

Podstawowym celem Chóru jest integracja dzieci i młodzieży, pokazanie im piękna świata muzyki oraz stworzenie możliwości na nieszablonowe spędzanie czasu, a tym samym oderwanie ich od ekranów monitorów i telefonów. Uczestnictwo w Chórze to nie tylko nauka śpiewu, to także szansa na uzyskanie pozytywnych wrażeń, których z pewnością dostarczą im wspólne koncerty, wyjazdy, czy spotkania, takie jak to wtorkowe.

Razem z panem Adamem, Niećkowo odwiedziły przedstawicielki Fundacji Most the Most w osobach: pani Patrycja Loose Dyrektor ds. strategii i PR, pani Anna Wojtaszek Koordynator ds. projektów oraz pani Róża Zabojszcz Manager ds. komunikacji i PR.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress