Początek prac na drodze powiatowej przy Kędziorowie

0

W dniu 26 listopada Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie Janem Julianem Połonowiczem udali się na miejsce robót drogowych prowadzonych przy miejscowości Kędziorowo, aby sprawdzić postęp rozpoczętych niedawno prac. Inwestycja ta odbywa się w ramach zadania p.n.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1813B na odcinkach w Kędziorowie i Kędziorowo – Zalesie łącznie ze skrzyżowaniem z DP nr 1816B do Bagienic”. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o.
Zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni o długości 2664 m, wraz z odwodnieniem drogi. Ułożony zostanie chodnik na odcinku 789 m oraz pobocze utwardzone. Na trasie znajdą się przystanki komunikacyjne, wyniesione przejście dla pieszych, próg zwalniający, oznaczenia drogi, a także wyspa dzieląca na jezdni wraz z odcięciem pasa jezdni na wjeździe do miejscowości.
Koszt inwestycji oszacowany jest na 2 564 949,79 zł przy dofinasowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych wynoszącym 1 281 349,44 zł. Termin zakończenia prac przewiduje się na czerwiec 2021 r.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress