Podpisanie umowy na kolejną inwestycję drogową na terenie powiatu grajewskiego

0

Dzisiaj w gabinecie Starosty Grajewskiego odbyło się podpisanie umowy na realizacje zadania pn.: „Przebudowa DP nr 1809B na odcinkach Pieniążki – Białaszewo i Białaszewo – DW 668”.

Z ramienia Powiatu Grajewskiego umowę podpisali Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie, z ramienia wykonawcy, wyłonionego w drodze przetargu, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. z Krzysztofem Targońskim Prezesem Zarządu i Edwardem Maciejewskim Dyrektorem ds. realizacji na czele.

W spotkaniu uczestniczyli również: Waldemar Remfeld Starosta Grajewski, Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski, Maria Gwiazdowska członek Zarządu Powiatu Grajewskiego, Małgorzata Cybula Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, a także Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo, którzy to podpisali protokół przekazania terenu odcinka drogi na czas realizacji zadania. W spotkaniu zabrakło Wójta Gminy Radziłów, który także podpisze protokół przekazania terenu pod budowę, leżącego w obrębie Gminy Radziłów.

Inwestycja realizowana będzie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dokumentacji projektowej z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń. Zakres robót budowlanych obejmie m.in.: prace rozbiórkowe, roboty ziemne, roboty wykończeniowe z wykonaniem nawierzchni na dwóch odcinkach o łącznej długości 4,285 km, ułożenie krawężników, chodników i wjazdów do posesji oraz wykonanie pobocza utwardzonego.

Wartość robót budowlanych wyniesie ponad 8 mln 29 tys. zł. Powiat Grajewski na zadanie uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 3 789 500,00 zł. Gmina Grajewo przekazała na zadanie ponad 1 mln 572 tys. zł, Gmina Radziłów natomiast ponad 590 tys. zł.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress