Policyjna Klasa Mundurowa z Niećkowa w BCK w Szczuczynie

0

Jakże prawdziwe są słowa:

„Historię poznajemy nie tylko z książek. Historię tworzą ludzie i ich losy”

                Dnia 27.04.2018r.  w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie kadeci Policyjnej Klasy Mundurowej przy Zespole Szkół w Niećkowie: Kamil Cimochowski, Wiktoria Kupiecka i Szymon Rózio, którzy biorą udział w projekcie – konkursie „Policjanci w służbie historii” zaprezentowali klasie III „c”
z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie prezentację multimedialną „Policja państwowa 1919 – 1939. Antoni Brzeski Komendant Policji Państwowej”.

                Kadeci przedstawili zebranym wiele ciekawych informacji na temat historii Policji Państwowej m.in. dotyczących jej kodeksu honorowego, organizacji, roli komendanta czy ubioru. 
W przedstawianej prezentacji niezwykle interesująca była część dotycząca historii życia Antoniego Brzeskiego – Komendanta Policji Państwowej we wsi Przechody, którą kadeci poznali dzięki spotkaniu z jego córką Apolonią Lidią Brzeską.

                 Kadeci przygotowali też niespodziankę dla uczestników dzisiejszego spotkania a mianowicie zaprezentowali po raz pierwszy film pt.: „Antoni Brzeski – komendant Policji w Szczuczynie
i Przychodach w II RP. BOHATER”, który dla szerszej publiczności będzie dostępny dopiero po uroczystej premierze w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Więcej o samym filmie wypowiedzą się w odpowiednim czasie tj. po rozstrzygnięciu projektu / konkursu sami kadeci
i opiekun Policyjnej Klasy Mundurowej – mł. inst. Elwira Kołaczyńska – Bogdan, która czuwa nad całością projektu. Sam film zgodnie z obietnicą opiekuna Klasy Mundurowej jak i samych kadetów będzie opublikowany na naszym portalu.

Ze swojej strony serdecznie gratuluję pomysłu i energii z jaką kadeci podchodzą do projektu.

Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję historii, tej naszej, lokalnej, wciąż żywej, której świadkiem jest Apolonia Lidia Brzeska.

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress