Powstanie nowa jednostka wojskowa

0

Dzisiejsza data, 19 listopada 2022, wpisuje się w historię powiatu grajewskiego. Jest to przełomowa data, jak powiedział Pan Premier, wraca do powiatu grajewskiego wojsko…” takimi słowami rozpoczął przemówienie Starosta Grajewski Waldemar Remfeld podczas podpisywania Porozumień na przekazanie nieruchomości pod jednostkę wojskową, która zostanie utworzona na terenach Grajewa i Wojewodzina.

Po 28 latach nieobecności wojska w Grajewie, powstanie jednostka wchodząca w skład Podlaskiej V Dywizji Zmechanizowanej Wojska Polskiego. To przedsięwzięcie ma na celu podwyższenie obronności północno-wschodniej części kraju, szczególnie w czasach, kiedy to za wschodnią granicą trwa wojna.

W trakcie spotkania dokonano uroczystego podpisania porozumień między Wiceprezesem Rady Ministrów Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, Powiatem Grajewskim na przekazanie terenów znajdujących się w Wojewodzinie oraz między Miastem Grajewo na przekazanie terenów ulokowanych w granicach miasta. Następnie Minister Mariusz Błaszczak przywitał się z młodzieżą z klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie, którym pogratulował wyboru szkoły oraz zachęcił ich, aby w przyszłości wstąpili w szeregi Wojska Polskiego. W dalszej kolejności spotkał się z przedstawicielami rządu, lokalnych samorządów, służb mundurowych, jednostek organizacyjnych oraz mieszkańcami miasta. Całe wydarzenie zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej odbyło się w ramach Pikniku Militarnego.

Więcej zdjęć dostępnych na profilu Facebook Powiatu Grajewskiego: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski/

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress