Rekonstrukcja wydarzeń z września 1939r. w Grabowie

0

W dniu 28.08.2016 r. w Grabowie odbyły się uroczystości upamiętniające walki toczone na terenie Gminy Grabowo przez Podlaską Brygadę Kawalerii 2 i 3 września 1939 roku. Uroczystość pod wspólną nazwą „Pamięć Września’39” obfitowała w wiele atrakcji. Początek obchodów rozpoczęła Msza za Ojczyznę następnie Apel Pamięci na grabowskim cmentarzu, kadryl w wykonaniu amazonek ze Stowarzyszenia Sportowo-Jeździeckiego, zawody kawaleryjskie o szablę Wojewody Podlaskiego oraz inscenizacja wypadu, w której udział wzięły Grupa rekonstrukcyjna działająca przy Stowarzyszeniu Sportowo- Jeździeckim im. 10. Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie oraz grupy rekonstrukcyjne z Białegostoku, Pisza, Białej Piskiej, Grajewa i Kolna.

Największe zainteresowanie gości wzbudziła inscenizacja wypadu z września 1939r. Na polu walki pojawiły się: wóz bojowy, motocykle, replika samolotu sprzed II wojny światowej, nie zabrakło, także koni, na których o polską ziemię walczyli ułani. Całość widowiska dopełniły efekty pirotechniczne. Honorowy Patronat nad obchodami objął Wojewoda Podlaski.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress