„Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2021

0

15 kwietnia br. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Posłem na Sejm RP Kazimierzem Gwiazdowskim złożyli wizytę Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Sportu – panu Jackowi Osuchowi.

Tematem spotkania było przede wszystkim omówienie wagi realizacji inwestycji pn.: „Adaptacja starej sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Grajewie na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej” w procesie kreowania rozwoju oferty sportowo-rekreacyjnej w naszym powiecie.

Powiat Grajewski złożył wniosek do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o dofinansowanie ww. zadania inwestycyjnego w ramach Programu „Sportowa Polska – Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2021

Przedmiotem wniosku jest przebudowa nieużytkowanego od lat budynku starej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie i zagospodarowanie go na strzelnicę multimedialną i strzelnicę na broń pneumatyczną wraz z niezbędnym zapleczem sanitarno-szatniowym, magazynem na broń i amunicję oraz salą instruktażową.

Starosta Grajewski podkreśla, iż najważniejszym argumentem przemawiającym za realizacją niniejszej inwestycji jest to, że na terenie powiatu grajewskiego oraz powiatów ościennych brakuje infrastruktury sportowej dającej możliwość innowacyjnego kształcenia i uprawiania sportu strzeleckiego. Realizacja tej inwestycji zapewni odpowiednią bazę sportową w zakresie strzelectwa dla dzieci i młodzieży, uczniów klas mundurowych i oddziałów przygotowania wojskowego z terenu powiatu grajewskiego i nie tylko. Umożliwi prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego członkom organizacji proobronnych i wszystkim innym zainteresowanym osobom.

Ponadto, jak już informowaliśmy (31.03) na adaptację starej sali gimnastycznej na potrzeby Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej oraz budowę parkingu przy Zespole Szkół Nr 2 wraz z budową zjazdu od strony ul. mjr. Jana Tabortowskiego Powiat Grajewski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 900 000,00 zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x