Spotkanie autorskie z Ewą Karwan – Jastrzębską

0

17 czerwca 2019 r. w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie gościliśmy Ewę Karwan – Jastrzębską, autorkę literatury dla dzieci i młodzieży, a także scenarzystkę, dziennikarkę radiową i telewizyjną. Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, który funkcjonuje w BCK w Szczuczynie od 2 lutego 2018r.

Ewa Karwan-Jastrzębska debiutowała w roku 1993 filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym, jest autorką poczytnych powieści dla dzieci i młodzieży, np. Sobowtóra, Duchów w teatrze i Hermesa 9:10, współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka
i Lolka, stworzyła serię powieści sensacyjno – przygodowych Wyjątkowi ( tom I Misja Feniks, tom II Misja Xibalba), utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o słynnym Indianie Jonesie.

Podczas spotkania autorka w bardzo ciekawy i niezwykle humorystyczny sposób opowiadała o swojej twórczości, o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Rozmowę wzbogacała prezentacją multimedialną, która wzbudzała ogólny entuzjazm. Chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Pisarka w bardzo interesujący sposób opowiadała o ilustracjach i samych książkach z serii Wyjątkowi: Misja Feniks i Misja Xibalba. Pasjonująca przygoda „Misji Feniks” ma swój początek w antykwariacie, gdzie odnaleźć można klucze do wielu drzwi. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki mity dzieciństwa zamieniają się w barwne przygody rodzeństwa, Julki i Julka. Jednak zagadka zaginięcia starego obrazu komplikuje się, a tropy prowadzą we wszystkich kierunkach. Natomiast sięgając po kontynuację serii czyli „Misję Xibalba” dowiemy się o katastroficznych przepowiedniach Majów, tajemniczym manuskrypcie i posągu mającym legendarną, niezwykłą moc, a w konsekwencji o walce o władzę nad całym światem.

Spotkanie z Pani Ewą czyli fascynującą podróżą po świecie książek, zakończyło się rozdawaniem autografów na zakładkach do książek, po które ustawiła się długa kolejka obecnych i mamy nadzieję przyszłych czytelników.

Anna Wojsław

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x