SPOTKANIE KRWIODAWCÓW W SZCZUCZYNIE

0

W dniu 14 maja 2022r. o godz. 10.00 w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się uroczyste spotkanie honorowych krwiodawców z terenu miasta i gminy Szczuczyn oraz sympatyków idei krwiodawstwa.

Wydarzenie było doskonałą okazją do złożenia podziękowań wszystkim dawcom krwi, którzy od wielu lat nieprzerwanie i bezinteresownie dzielą się tym co najcenniejsze – własną krwią.

Pan Dariusz Średziński – dyrektor ds. medycznych z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku wręczył pamiątkowe grawertony Pani Bożenie Sokołowskiej – dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie, Panu Arturowi Kuczyńskiemu – burmistrzowi Szczuczyna (w imieniu którego nagrodę odebrała Jolanta Budzińska – sekretarz gminy Szczuczyn), Panu Januszowi Siemionowi oraz Panu Markowi Kaczyńskiemu – sponsorowi całego przedsięwzięcia „za szczególną pomoc oraz zaangażowanie w krzewieniu i rozwój idei honorowego krwiodawstwa”.

Spotkanie wzbogacili występami wokalnymi: Nikola Kondratowicz z Prostek, Mateusz Ladziński i Mateusz Mierzejewski z Zespołu Szkół w Niećkowie.

Po oficjalnej część spotkania zebrani udali się na słodki poczęstunek, który przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Danowa, Lipnika i Niedźwiadnej.

Spotkanie poprowadziła Olga Koniecko, która przybliżyła zebranym historię krwiodawstwa w Polsce i na świecie a także podsumowanie akcji krwiodawstwa w gminie Szczuczyn poczynając od 2012 roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i wsparli organizację spotkania szczególnie Panu Markowi Kaczyńskiemu. Dawców krwi, którzy zdeklarowali swój udział w spotkaniu a z różnych przyczyn nie mogli być na sobotnim wydarzeniu serdecznie zapraszamy do Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie.

W sobotę odbyła się też akcja krwiodawstwa. W krwiobusie ustawionym na parkingu przy BCK w Szczuczynie 19 osób oddało blisko 9 litrów krwi.

Była to 81 akcja krwiodawstwa zorganizowana na terenie gminy Szczuczyn.

Akcje krwiodawstwa w Szczuczynie zainicjowane zostały w 2012 roku przez ówczesną Bibliotekę Miejską w Szczuczynie. W tym to właśnie roku odbyły się dwie akcje krwiodawstwa, gdzie 95 osób oddało blisko 44 litrów krwi.

Z każdym kolejnym rokiem rosła liczba akcji, krwiodawców i ilości oddawanej krwi. Zmieniały się też lokalizacje postoju krwiobusa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Poczynając od parkingu przed Muzeum Pożarnictwa w Szczuczynie, krwiobus parkował też przy Remizie OSP w Szczuczynie czy na dziedzińcu nowo wybudowanej siedziby BCK w Szczuczynie po parking przed Urzędem Miejskim w Szczuczynie, który stał się stałym punktem postoju krwiobusu w Szczuczynie.

Od kilku lat akcje krwiodawstwa na terenie gminy Szczuczyn organizowane przez RCKiK w Białymstoku i BCK w Szczuczynie wspierali i wspierają m.in. Zespół Szkół w Niećkowie, Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” i Urząd Miejski w Szczuczynie.

Dzięki zaangażowaniu dyrekcji ZS w Niećkowie społeczność szkolna aktywnie angażuje się w zbiórkę krwi, oddając ją w krwiobusie ustawionym na parkingu przy Internacie Zespołu Szkół.

Poczynając od 2012 roku do dnia dzisiejszego na terenie gminy Szczuczyn 1897 dawców oddało blisko 811 litrów krwi.

Ratownicy życia wszystkim Wam dziękujemy, za to, że byliście i jesteście!

Andrzej Kosmowski / BCK w Szczuczynie

Foto: Joanna Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress