Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych

0

W dniu 28.12.2017r. o godz. 15.30 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie, odbyło się uroczyste „Spotkanie świąteczne rodzin zastępczych”. W spotkaniu wzięły udział rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe i zawodowe wraz z dziećmi z terenu Powiatu Grajewskiego oraz zaproszeni goście: Starosta Powiatu Grajewskiego Zygmunt Kruszyński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Alicja Rutkowska, Skarbnik Powiatu Grajewskiego Maria Jasińska, Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Stanisław Kossakowski oraz Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Grajewie Agnieszka Skrodzka.
W części oficjalnej Szopkę okolicznościową wykonali mieszkańcy DPS w Grajewie: Krzysio, Adaś i Paweł oraz pracownicy tego Domu Joanna i Radosław.
Następnie Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie Anna Maria Świderska przywitała przybyłych gości, złożyła życzenia noworoczne dzieciom oraz podziękowała za codzienną bezinteresowną opiekę rodzin zastępczych, która wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami. Potem przemówił Pan Zygmunt Kruszyński i Pani Agnieszka Skrodzka.
Po części oficjalnej zaśpiewano kolędy oraz wręczono rodzinom zastępczym drobne upominki, a także Mikołaj rozdysponował paczki wszystkim dzieciom. Przedsięwzięcie nie było by możliwe bez udziału sponsorów tj.:
– Intermarche w Grajewie,
– TORPOL Sp. z o.o. w Grajewie,
– Kancelaria Notarialna Renald Arasimowicz w Grajewie,
– PSS SPOŁEM w Grajewie,
– pracownicy Starostwa Powiatowego w Grajewie,
– Stowarzyszenie „Szkoła Naszą Szansą”,
– Warsztat Terapii Zajęciowej przy SWISON w Grajewie.
Przybyli goście i opiekunowie zastępczy otrzymali bombki wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie. Paczki dla dzieci zawierały przybory szkolne, słodycze, piłki, zegarki, gry, zabawki i inne.
Na koniec spotkania wszyscy mieli okazję do rozmowy w czasie słodkiego poczęstunku.
W spotkaniu uczestniczyło 18 rodzin zastępczych i 28 dzieci umieszczonych w tych rodzinach. Świąteczne spotkanie rodzin zastępczych było okazją do wzajemnej integracji wszystkich opiekunów zastępczych i dzieci. Podczas spotkania towarzyszyła radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grajewie serdecznie DZIĘKUJE za zaangażowanie i pomoc wszystkim osobom i firmom, które włączyły się i umożliwiły zrealizowanie wyżej wymienionej inicjatywy. Spotkanie sprawiło wiele radości przede wszystkim dzieciom. Na ich twarzach gościły uśmiechy, które były największym i najszczerszym podziękowaniem za wszystko.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress