Spotkanie zespołu do spraw opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Grajewskim na lata 2017-2025

1

W dniu 01.03.2017r. odbyło się drugie spotkanie zespołu do spraw opracowania Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Grajewskim na lata 2017-2025.

Na początku spotkania omówiono dotychczasowe efekty pracy nad dokumentem strategicznym. Zostały zaprezentowane dane z lat 2013-2016 dotyczące aktualnej sytuacji w powiecie, m.in. liczby rodzin korzystających z pomocy społecznej, liczby świadczeń zdrowotnych, środków wydatkowanych na utrzymanie dzieci z terenu powiatu w pieczy zastępczej, liczby wydawanych orzeczeń o stopniu niepełnosprawności i innych stanowiących ważny element dla dokładnej analizy Powiatu Grajewskiego i jego struktury w latach ubiegłych.

Przedstawiciele poszczególnych instytucji zostali podzieleni na grupy, w których wspólnie dokonywali analizy SWOT poszczególnych obszarów: zagrożenie wykluczeniem społecznym, oświata, służba zdrowia, aktywność obywatelska – NGO. Wskazane przez grupy słabe i mocne strony oraz szanse i zagrożenia poszczególnych obszarów zostały zaprezentowane przez każdą grupę. Podczas omawiania analizy SWOT Zespół wspólnie dokonywał oceny istniejących problemów, wyciągano wnioski i analizowano zaproponowane możliwości działań.

http://pcpr.grajewo.pl

Udostępnij:

Jeden komentarz

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress