Starosta Grajewski przyzna 445 „Bonów na szkolenie” dla mieszkańców powiatu

0

W ramach projektu pn. „Rozwój kompetencji kadr subregionu suwalskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu, Poddziałanie 3.2.1 Rozwój kompetencji językowych i TIK oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki, Poddziałanie 3.2.2 Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Całkowita wartość projektu opiewa na 30 mln zł, dofinansowanie to 27 mln zł.

Liderem przedsięwzięcia jest Miasto Suwałki, a partnerami są: Powiat Suwalski, Powiat Augustowski, Powiat Grajewski, Powiat Moniecki, Powiat Sejneński i Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”.

Będzie on realizowany do 30 czerwca 2020 r. w Suwałkach i powiatach: suwalskim, augustowskim, monieckim, grajewskim i sejneńskim.

Celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 445 dorosłych mieszkańców powiatu grajewskiego poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb oraz wsparcie w zakresie wyboru ścieżki kształcenia poprzez udział w doradztwie edukacyjno-zawodowym.

W projekcie mogą wziąć udział osoby od 18 roku życia zarówno zatrudnione jak i bezrobotne, prowadzące działalność gospodarczą, emeryci, renciści, ubezpieczone w KRUS zamieszkujący obszar powiatu grajewskiego.

ZAKRES FINANSOWANIA

W ramach projektu finansowany jest udział w:

– kursach języków obcych,
– kursach technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK),
– kursach kompetencji ogólnych,
– studiach podyplomowych,
– kwalifikacyjnych kursach zawodowych (KKZ),
– kursach umiejętności zawodowych (KUZ).

Bon na szkolenie pokrywa 90% kosztów kursu, ale nie więcej niż:

– 9000 zł w przypadku kursów językowych, kursów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), studiów podyplomowych
– 15 000 zł w przypadku kwalifikacyjnych kursów zawodowych (KKZ) oraz kursów umiejętności zawodowych (KUZ)

Udział własny uczestnika to 10% kosztów szkolenia.

Bon na szkolenie nie pokrywa kosztów dojazdu, noclegów i wyżywienia.

Kursy, szkolenia i studia podyplomowe, które zostaną dofinansowane w ramach programu muszą odbywać się na terenie naszego kraju i figurować w Bazie Usług Rozwojowych.

Rekrutacja od września!!!

Centrum Edukacyjno–Doradcze będzie mieściło się w budynku Internatu przy Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie przy ul. Mickiewicza 3.

www.starostwograjewo.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x