Szczuczyniacy na Festiwalu w Czerwonem

0

Centrum Kultury Gminy Kolno już po raz drugi było organizatorem Festiwalu Muzyczne Barwy Podlasia propagującego muzykę i kulturę ludową. Założeniem Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa kulturowego ziemi podlaskiej, północnego Mazowsza, wschodnich Mazur i Suwalszczyzny.

Do udziału w festiwalu, który odbył się w Czerwonem zaproszono 13 zespołów: Czerwieniacy z Czerwonego, Zabielanki z Zabiela, Szczuczyniacy ze Szczuczyna, Jarzębinki z Radziłowa, Orzyszanki z Orzysza, Zaranka z Krynek, Kolneńskie Dziewczyny z + z Kolna, Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy, Onegdaj z Filipowa, Miód Na Serce z Łomży, Turoślanie z Turośli, Grabowianie z Grabowa i Kapela Janka Kani w Wykrotu. Impreza uzyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu
„Kultura – Interwencje 2018”.

Zespół „Szczuczyniacy” z BCK spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem publiczności. Ogromne brawa otrzymała solistka zespołu – Maja Markiewicz. Zespół wystąpił w składzie: Krystyna Rosłoniewska, Tomira Orłowska, Marianna Domiziak, Ewa Borawska, Barbara Jankowska, Helena Nagórska, Jadwiga Sielawa, Helena Grabowska, Jadwiga Dylewska, Władysław Szymanowski, Tadeusz Danowski, Ryszard Rybak, Witold Dylewski, Mateusz Laszczkowski. Zespół przedstawił piosenki mazowieckie i podlaskie w opracowaniu Marianny Ostrowskiej. Założycielką i kierownikiem zespołu od 25 lat jest Barbara Paszkowska.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x