Tkanina ludowa z naszych domów

0

Grajewska Izba Historyczna wspólnie z Podlaskim Instytutem Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w projekcie popularyzującym tkaninę ludową.

W ramach projektu chcielibyśmy zaprezentować tkaniny, które w wielu podlaskich domach można spotkać, a które dawniej stanowiły podstawowy element posagu, czy wyposażania mieszkania. To ostatni moment by dokumentować tkackie rzemiosło, powszechne dawniej na całym obszarze północno-wschodniej Polski. Na tych terenach popularne były tkaniny przetykane-radziuszki, wybierane- perebory, sejpaki, krajki, tkaniny dwuosnowowe tkane na krosnach ręcznych do nich chcemy dotrzeć.

Być może ze starym dywanem, krajką czy kapą wiąże się ciekawa historia, może jest dziełem kogoś z rodziny, posagiem, a może to spuścizna po dziadkach? Czekamy na Wasze tkaniny i opowieści z nimi związane.

Jeśli masz w zakamarkach szafy lub na dnie kufra tkaninę ludową, chcesz dowiedzieć się o niej więcej oraz wypożyczyć ją na wystawę czasową, zapraszamy do kontaktu.

Grajewska Izba Historyczna, ul. Legionistów 9
tel. 86 272 20 04, email: poczta@gih.grajewo.pl

Więcej informacji, a także przykłady tkanin, których poszukujemy na stronach internetowych: www.gckgrajewo.pl oraz www.gih.grajewo.pl

i http://gckgrajewo.pl/aktualnosc-327-tkanina_ludowa_z_naszych_domow_ginace.html

http://gih.grajewo.pl/art,428,tkanina-ludowa-z-naszych-domow-ginace-rzemiosla

GIH

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress