Trwa nabór wniosków na budowę i modernizację dróg lokalnych

0

Do 17 marca trwa, prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, nabór wniosków na budowę i modernizację dróg lokalnych. Prace będą finansowane ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a wnioski mogą składać samorządy lokalne, a także związki gmin.

Do podziału jest 105 milionów złotych. Maksymalny poziom wsparcia to 63,63 procent wartości inwestycji. Zanim samorządy zaczęły składać wnioski, wcześniej zorganizowano szkolenia dotyczące projektu, poinformowano także samorządowców o warunkach, jakie należy spełniać by rozpocząć starania o ubieganie się o dofinansowanie. Takie szkolenia miały miejsce w Białymstoku, Szczuczynie, Suwałkach i Zambrowie.

Po upływie terminu wnioski będą poddane weryfikacji, następnie będą przyznawane im punkty. Ilość punktów będzie zależała od wskaźnika bezrobocia na terenie danego samorządu, jego dochód – im słabszy, tym więcej punktów, podobnie z bezrobociem, pod uwagę będzie brany też zakładany wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, wynikający z realizacji wnioskowanej o dofinansowanie inwestycji.

Jak mówi członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski, pierwsze wnioski już wpłynęły do Urzędu Marszałkowskiego. Oczekiwane są kolejne. A wszystko to po to, by poprawić stan dróg na terenie województwa podlaskiego, co też bezpośrednio przełoży się na bezpieczeństwo mieszkańców.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress