„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

0

Policjanci grajewskiej drogówki włączyli do akcji pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze kontrolują pojazdy, w których podejrzewają, że ustawienie świateł może być nieprawidłowe.

Prawidłowe działanie świateł w pojeździe ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od świtu do zmierzchu światła pełnią rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze, natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi. Aby poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci grajewskiej drogówki w dniach 10 – 21 grudnia 2016 roku włączyli się do działań „Twoje światło – Twoje bezpieczeństwo”. Mundurowi podczas prowadzonej akcji kontrolno-prewencyjnej zwracają szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, a kierowcy samochodów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości podczas kontroli, będą kierowani przez policjantów na stacje diagnostyczne.

Pamiętajmy! Sprawne, wyregulowane światła w pojeździe znacząco poprawią widoczność na drodze, nie będą oślepiały innych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie wpłyną na zmniejszenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza z udziałem pieszych i rowerzystów.

http://www.grajewo.policja.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x