Uczniowie z Wojewodzina w Pradze

0

Zespół Szkół w Wojewodzinie tegoroczne praktyki zawodowe dla części uczniów klas III Technikum zorganizował w Pradze Czeskiej w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „Eurotechnik”. W ramach projektu wyjechało w maju 20. uczniów kształcących się w trzech zawodach: Technik hotelarstwa, Technik żywienia i usług gastronomicznych i Technik budownictwa. Okres zagranicznego stażu obejmował zapoznanie się z organizacją pracy firm i zdobycie konkretnych, umiejętności praktycznych w zawodach, w których kształcą się uczniowie. Biorący udział w tym projekcie uczniowie mieli stworzone warunki do poszerzenia kompetencji i umiejętności praktycznych oraz podniesienia znajomości języka angielskiego zawodowego i sprawdzenia posiadanych kompetencji językowych w warunkach stażu i życia codziennego za granicą.

W czasie wolnym uczniowie mieli możliwość poznania kultury kraju poprzez zwiedzanie zabytkowych obiektów, których w Pradze nie brakuje, muzeów, poznanie kuchni narodowej Czechów. Korzystali z tego bardzo mocno, w dużej mierze dzięki wykupionym dla nich biletom umożliwiającym poruszanie się po stolicy Czech wszystkimi środkami komunikacji.

Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają Europass Mobilność, czyli dokument, który ma duże znaczenie na europejskim rynku pracy, gdyż jest potwierdzeniem nabytych kompetencji, umiejętności i doświadczenia. Dokument ten jest dla pracodawcy potwierdzeniem rozwoju zawodowego i osobistego ucznia.

Za rok – w maju 2020 – na staże do Pragi w ramach projektu „Eurotechnik” wyjedzie następna, również 20 – osobowa grupa uczniów.

Zdzisława Choynowska – dyrektor ZS w Wojewodzinie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress