Uroczystości związane ze Światowym Dniem Sybiraka w SP nr 2 w Grajewie

0

Dzisiaj (19 września) w Szkole Podstawowej nr 2 w Grajewie z okazji Światowego Dnia Sybiraka, który przypada na dzień 17 września, odbyła się uroczystość poświęcona ludziom deportowanym na daleki wschód.

W uroczystości przygotowanej przez szkolną młodzież udział wziął m.in. Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego Tomasz Krukowski. Obecni byli także: ks. Dziekan Dariusz Łapiński proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie, przedstawiciele Miasta Grajewo, a przede wszystkim Sybiraczki, które przeżyły trudne czasy deportacji i które dzisiaj mogą dawać świadectwo swoich przeżyć.

Uroczystość przeplatana była wierszami i piosenkami upamiętniającymi deportowanych, tych, którzy nie przeżyli katorżniczej drogi, którzy z wycieńczenia i głodu zmarli na obczyźnie, i którym nie było dane z niej powrócić. Na zakończenie młodzież odczytała apel pamięci.

Uroczystość poprowadziła Wicedyrektor SP nr 2 w Grajewie pani Anna Deresz.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress