Uzyskane dofinansowanie na przebudowę mostu w m. Szymany

0

W dniu 26 maja Powiat Grajewski otrzymał oficjalne pismo z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej o przyznanym dofinansowaniu na zadanie pn.: „Przebudowa mostu przez rzekę Ełk w m. Szymany km 0+980 DP nr 1797B”. Kwota udzielonych środków to 578.469,00 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 4.180.000,00 zł. Kwota ta pokryta zostanie z w/w dofinansowania, jak również wcześniej uzyskanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3.500.000,00 zł oraz wkładu własnego Gminy Grajewo i Powiatu Grajewskiego.

Przebudowa ta, obejmie całkowitą rozbiórkę obecnie istniejącego mostu i zastąpienie go nowym trzyprzęsłowym z konstrukcji stalowo–żelbetonowej, której parametry przystosowane będą do nasilonego na tej drodze ruchu pojazdów.

Prace nad zadaniem wykonane zostaną przez firmę BUDREX Sp. z o.o. z Białegostoku, a rozpoczęcie ich planowane jest na czerwiec 2021 roku.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x

x