VIII Turniej im. Emila Świderskiego o puchar prezesa SM Mlekpol

0

W minioną niedzielę (28.01.2018r.) w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Emila Świderskiego o Puchar Prezesa SM Mlekpol. Emil był młodym i utalentowanym zawodnikiem klubu sportowego Wissa Szczuczyn. To jemu w dużej mierze klub zawdzięcza historyczny awans do III ligi.

Pamiętnego dnia, 14 sierpnia 2010 roku (sobota) Emil uczestniczył w inauguracyjnym meczu III ligi w Grajewie, gdzie jego rodzimy klub Wissa grał z Mrągowią Mrągowo. W 40 minucie Emil zasłabł i został zmieniony. Z boiska zabrało go pogotowie ratunkowe. Zmarł w niedzielny poranek ku rozpaczy rodziny, przyjaciół, znajomych i całego środowiska piłkarskiego.

W tegorocznym turnieju startowało osiem drużyn. Turniej prowadził kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Po zaciętych walkach a grano systemem „każdy z każdym” (drużyny pięcioosobowe), zwyciężyła drużyna Orzeł Kolno w składzie: Adrian Gwiazda, Łukasz Sadowski, Radosław Jurczyk, Damian Zduńczyk, Daniel Grala, Artur Bikowski, Wiktor Ziarno, Marcin Ałajko, Adam Grygoriew, Adam Ałajko.

Drugie miejsce zajęła drużyna Promień Mońki a na trzecim miejscu uplasowała się Wissa Szczuczyn. Kolejne miejsca zajęły drużyny:

– Mamry Giżycko 15BZ – czwarte miejsce

-Mazur Pisz – piąte miejsce

– Biebrza Goniądz – szóste miejsce

– Przyjaciele Emila – siódme miejsce

– Sparta Szepietowo – ósme miejsce.

Przyznano też kilka indywidualnych nagród. Pamiątkowymi statuetkami i dyplomami uhonorowano:

– w kategorii Najlepszy Zawodnik – Radosława Jurczyka (Orzeł Kolno)

– w kategorii Najlepszy Bramkarz – Macieja Andraka (Promień Mońki)

– w kategorii Najlepszy Strzelec – Wojciecha Łapińskiego (Wissa Szczuczyn)

Wręczono też pamiątkowe grawertony w podziękowaniu za wieloletnią współpracę i wsparcie klubu Wissa Szczuczyn: Arturowi Kuczyńskiemu – burmistrzowi Szczuczyna, którego reprezentowała Jadwiga Jolanta Budzińska- sekretarz Gminy Szczuczyn, Tadeuszowi Kozikowskiemu, Mirosławowi Rainko, Zbigniewowi Kaliszewskiemu, Witoldowi Grochowskiemu.

Mecze prowadzili Krzysztof Staniszewski i Sławomir Kuć z podlaskiego PZPN.

Organizatorzy turnieju: Klub Sportowy Wissa Szczuczyn, Urząd Miejski w Szczuczynie, SM Mlekpol w Grajewie.

Andrzej Kosmowski

Zdjęcia: Sebastian Rydzewski, Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress