Wakacje w świetlicach wiejskich 2017

0

W ciągu tegorocznych wakacji Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie rozszerzyła zakres swojej działalności organizując zajęcia dla dzieci w świetlicach wiejskich. Odbywały się one we wsiach: Dołęgi, Skaje, Bzury i Bęćkowo. Dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, na których dowiedziały się m.in. jak samemu zrobić „rosnące farby” oraz jak wykonać zwierzaki z rolek papieru. Uczyły się też prostych eksperymentów – robiły własną ciecz nienewtonowską oraz kolorowe wybuchające wulkany. Nie zabrakło też zajęć komputerowych, animacyjnych oraz sportowych, w czasie których dzieci grały w piłkę nożną, badmintona, pokonywały tor przeszkód i bawiły się w wiele gier zespołowych. Zorganizowaliśmy też zajęcia tematyczne, podczas których świetlice zamieniły się w wioskę indiańską. Podczas tych zajęć dzieci otrzymały indiańskie imię, wykonały swoje własne pióropusze i dzieląc się na drużyny (plemiona) rywalizowały ze sobą w konkurencjach takich jak: polowanie na bizony, tropienie śladów zwierząt, wykonywanie totemu, rzut strzałą do celu oraz „wilku zawyj”.

            Dziękujemy sołtysom poszczególnych wsi za wszelką pomoc przy organizacji zajęć, a dzieciom, że tak chętnie i licznie w nich uczestniczyły.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress