Wieści z gimnazjum

0

„Nauczyciel z prawdziwego zdarzenia stara się za pomocą pytań ujawnić to, co uczeń umie lub czego jest zdolny się nauczyć”. Ta mądra maksyma wypowiedziana przez Alberta Einsteina jest drogowskazem dla wielu nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. St. A. Szczuki w Szczuczynie. Przekazywaną wiedzę traktują jako narzędzie do samorealizacji uczniów, uczą konstruktywnego myślenia, zachęcają uczniów do rozwoju indywidualnych talentów oraz wykorzystywania mocnych stron. Wspaniałą okazją do tego typu działań są nie tylko lekcje, ale różnego rodzaju imprezy oraz konkursy.

Ostatnio gimnazjaliści zmagali się w Szkolnym Konkursie Chemicznym. Uczniowie chwalili się wiedzą o życiu i pracy naukowej dwukrotnej polskiej noblistki Marii Skłodowskiej Curie. Zorganizowany przez Panią Hannę Mroczkowską konkurs wygrał Wojtek Foltyński. Tuz za nim uplasowali się Ola Chrostowska i Joasia Kryszczyńska.

1 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym uczniowie mogli się popisać wiedzą z geografii, biologii i chemii. Został przeprowadzony przez panie Hannę Mroczkowską i Hannę Szymanowską. Zwycięzcami zostali: Wojtek Foltyński, Krzysztof Czerkas i Weronika Cymkowska.

Niebawem nowe, ciekawe wydarzenia.

Źródło: PG w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress