Wieści ze szkoły

0

Grudzień był pełen zajęć i uroczystości o tematyce świątecznej i zimowej. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich.

Szkolne Koło Wolontariatu

Wolontariusze z naszej szkoły zawsze chętnie brali udział w przedświątecznych zbiórkach żywności. Tak było i w tym roku. W grudniową sobotę, nasza młodzież ze Szkolnego Koła Caritas włączyła się w akcję „Tak Pomagam!”. Uczniowie zbierali artykuły spożywcze, które następnie będą przekazane dla osób starszych i samotnych z naszego miasta. Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony wolny czas. Dziękujemy również darczyńcom za pozostawione w koszykach produkty.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. E.Skrodzkiej zorganizowali w naszej szkole Loterię Mikołajkową. Uczniowie przygotowali stoisko z fantami, słodki stół pachnący piernikiem oraz liczne konkursy i zabawy. Stworzyli również „Łańcuch Dobrych Życzeń”, który ozdobił szkolną choinkę. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli różnego rodzaju gry, zabawki, książeczki itp., które mogliśmy sprzedawać jako fanty. Dziękujemy również wolontariuszom za włożony trud oraz wielkie zaangażowanie w przygotowanie oraz przeprowadzenie loterii.

W trzecią niedzielę adwentu, nasi dzielni wolontariusze wzięli udział w kolejnej akcji charytatywnej. Po każdej mszy świętej młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką Pani Edyty Skrodzkiej zbierała pieniądze na pomoc swoim chorym i niepełnosprawnym kolegom. Corocznie wolontariusze podejmują kontynuację tego szlachetnego działania, aby pomóc osobom potrzebującym wsparcia.

Lodowisko

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali uczniom niespodziankę w postaci lodowiska szkolnego. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów zimowych. Funkcjonowanie lodowiska uzależnione jest od warunków pogodowych.

Spotkania w Spiżarni pod Klasztorem

W Spiżarni pod Klasztorem uniósł się świąteczny zapach, a to za sprawą pierniczkowych wypieków. Tym razem niesamowitą okazję do pieczenia, zdobienia i fantastycznej zabawy miała klasa Ib. Uczniowie kolejny raz nas zaskoczyli, ponieważ ugniatanie, wałkowanie czy

wykrawanie najróżniejszych kształtów pierniczków nie było im obce. Dziękujemy KGW Niedźwiadnianki za pierniczkowe warsztaty.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Klasa VI b wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Kleszczewską wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Urząd Miejski w Szczuczynie. Sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, pocztówki oraz babeczki. Natomiast uczniowie klas drugich pod opieką wychowawców, p. B.Nagel i p. P.Czaplickiej, przygotowali i zaprezentowali na scenie piosenki oraz układy taneczne o tematyce zimowo-świątecznej.

Wigilia Miejska

16 grudnia w naszej szkole odbyła się Wigilia Miejska. Uroczystość rozpoczęła Pani wicedyrektor Sylwia Sulewska życząc wszystkim przybyłym gościom zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka wykonała klasa VIb pod opieką pań: Krystyny Niedźwieckiej i Katarzyny Kleszczewskiej. W trakcie uroczystości wystąpił również chór szkolny przygotowany przez panią Paulinę Wiśniewską. Za estetyczną dekorację i wystrój sali byli odpowiedzialni: Edyta Skrodzka, Krzysztof Domiziak i Katarzyna Kleszczewska.

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

1 grudnia odbyła się lekcja otwarta w klasie 4b. Zajęcia poprowadziły panie Katarzyna Kleszczewska i Edyta Skrodzka. Tematem zajęć była pierwsza pomoc przedmedyczna. Podczas zajęć uczniowie poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Obserwowali czynności ratownicze. Bardzo dużo emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych.

Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników i przyjaciół biblioteki szkolnej. Starsi koledzy z klasy II b pod kierunkiem wychowawcy P. Czaplickiej w inscenizacji pt. „Dziwna przygoda w bibliotece”, wprowadzili pierwszoklasistów w świat książki. Uczniowie ślubowali szanować książki i być dobrymi czytelnikami. Każdy uczeń otrzymał książkę ofiarowaną przez Instytut Książki w ramach programu „Mała książka, wielki człowiek”. Uroczystość przygotowała bibliotekarka, p. D.Wojciechowska.

Konkurs recytatorski

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczciły pamięć naszego patrona – Władysława Broniewskiego w 125 rocznicę urodzin (17 XII 1897r.) oraz zbliżającą się 60 rocznicę śmierci (10 II 1962r.). Przedszkolaki wystąpiły w konkursie recytatorskim wierszy z tomiku Władysława Broniewskiego „Dla dzieci”. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni – książkami pozyskanymi z programu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa (promocja czytelnictwa).

Wizyta w BCK w Szczuczynie

14 i 15 grudnia 2022r. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klas 0A i 0B z wychowawczyniami Panią Bogusławą Januszewską, Panią Małgorzatą Łepkowską oraz bibliotekarką Panią Darosławą Wojciechowską odwiedzili BCK w Szczuczynie.

Uczestnicy podczas spotkania wysłuchali opowiadania o zmęczonej książce, dyskutowali na temat traktowania książek oraz opowiadali o ulubionych bajkach. Następnie zamienili się w piratów by wspólnie zagrać w grę „Poszukiwacze skarbów” i odnaleźć skarb ukryty w „magicznej szafie” w Oddziale dla Dzieci. Uczniowie wzięli również udział w bajkowym quizie, a na koniec spotkania wspólnie zbudowaliśmy samoloty. Ileż było propozycji gdzie się nimi wybierzemy!

Strażacy w przedszkolu

Kto z nas nie zna bajki o dzielnym Wojtku, który został strażakiem…

Strażacy, z lokalnej jednostki, włączyli się w realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Druhowie zostali zaproszeni przez przedszkolaków ze Szczuczyna, aby przeczytać bajki i przy okazji opowiedzieć o zawodzie strażaka. Dzieci chętnie słuchały opowiadań, a przy okazji mogły dowiedzieć się o sposobach powiadamiania straży jak również o zachowaniu w przypadku pożaru lub wypadku. Po zapoznaniu się z lekturą, dzieci miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego oraz wspólnego zdjęcia. Przedszkolaki pięknie podziękowały nam za odwiedziny i wyraziły chęć zwiedzenia jednostki.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress