Wizyta w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

0

Rząd zabezpieczy w tym roku środki finansowe na budowę obwodnicy Łomży. Takie zapewnienia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski otrzymał podczas spotkania z wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa Jerzym Szmitem. Zastępca szefa resortu zapewnił, że dzięki funduszom, inwestycja powinna zakończyć w ciągu 4 najbliższych lat.

– Zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych, zakończenie inwestycji jest przewidziane do roku 2020. Jeśli chodzi o budownictwo drogowe nie jest to odległa perspektywa, więc mieszkańcy Łomży, Grajewa i całej części północno-wschodniej odczują pozytywne skutki. Jeśli chodzi o drogę Via Baltica to są zapewnione pieniądze na modernizację drogi do Szczuczyna. Bardzo duże wsparcie w tej kwestii pochodzi ze środków unijnych, ale gro środków na inwestycję musimy zabezpieczyć ze środków krajowych.

Podczas wizyty w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski poruszył również problem braku połączeń kolejowych w mieście.

– Łomża jest białą plamą na mapie kolejowej. W naszym mieście mieszkańcy nie mają alternatywnego sposobu przemieszczania się. Cieszy fakt, że problemy te są dostrzegane w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Widzę szansę na to, że w niedalekiej przyszłości ruch kolejowy powróci do Łomży. Nie wiadomo jednak czy będzie to ruch pasażerski.

W tym roku do użytku zostanie oddany kolejny odcinek drogi S8, łączący Warszawę z Białymstokiem.

lomzynskie 24

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress