Wycieczka do Warszawy

0

30 maja uczniowie szczuczyńskiego gimnazjum udali się na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było poznanie najważniejszych, nie tylko dla stolicy, ale i całego kraju, miejsc Starego Miasta , lekcja historii sztuki w Muzeum Narodowym i spacer po ogrodzie zoologicznym.
Na początku wyprawy warszawski przewodnik oprowadzając uczniów po Warszawie opowiedział im historię Starówki, Zamku Królewskiego, pomnika Małego Powstańca i Grobu Nieznanego Żołnierza. Następnie zwiedzający udali się do Muzeum Narodowego, gdzie podzieleni na grupy zgłębiali tajniki powstawania średniowiecznych malowideł i rzeźb oraz współczesnego malarstwa polskiego. Ostatnim przystankiem wycieczki było ZOO. Do Szczuczyna młodzież wróciła bogatsza o nowe wrażenia i doświadczenia.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress