XVIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie 2020 r.”

0

W dniu 4 marca 2020 roku w Zespole Szkół nr 1 w Grajewie odbyły się XVIII Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie 2020 r.”, których organizatorem był dwutygodnik lokalny „Wieści Podlaskie. Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld.

Ideą imprezy było dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych, głównie maturzystom, wyczerpujących informacji o warunkach i możliwościach kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej. Wybór kierunku studiów wyższych jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego maturzysty. Decydować może bowiem o całej jego dalszej drodze zawodowej. Nie każdy ma jednak czas i możliwości finansowe, by odwiedzać uczelnie wyższe podczas organizowane przez nie dni otwartych. Wydarzenie to umożliwiło młodzieży porównanie w jednym miejscu różnych kierunków i warunków kształcenia, nie tylko poprzez informacje zawarte w folderach i broszurach, jakie obecne były na wszystkich stoiskach, ale także rozmowę ze studentami i pracownikami uczelni wyższych.

Puchar Starosty Grajewskiego za najciekawsze stoisko otrzymała Politechnika Białostocka. Konkurencja była tak silna, że przyznano też dwa wyróżnienia, pierwsze – Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, drugie – Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Puchar oraz dyplomy wręczyła Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Grajewie – pani Jolanta Jaśkowiak.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress