Zakup lancy kominowej przez strażaków z OSP Szczuczyn

0

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie dzięki udzielonemu wsparciu z 1% (za 2020 rok) zakupili lance kominową służącą do gaszenia pożarów sadzy.

Jak poinformował nas Prezes OSP Szczuczyn Robert Łepkowski „Pieniądze pochodziły z jednoprocentowego odpisu podatku za rok 2020, a zakupiony sprzęt w znaczny sposób podniesie jakość i sprawność prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych. Jednocześnie w imieniu wszystkich strażaków serdecznie dziękuję za okazane wsparcie i prosimy również o dalsze wspieranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie”.

Działanie lancy polega na wprowadzeni mgły wodnej do przewodu kominowego, gdzie w całości odparowuje co pozwala obniżyć temperaturę sadzy i samego przewodu kominowego. Dodatkowo odcinając dopływ tlenu do źródła ognia pozwala szybciej i skuteczniej ugasić pożar. Dzięki tej technice nie ma możliwości uszkodzenia przewodu kominowego, gdyż każda kropla odparowuje przed kontaktem z rozgrzanym elementem. Dzięki lancy uporanie się z pożarem będzie znacznie szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze.

 

Każdy, kto chciałby wesprzeć strażaków ze Szczuczyna, powinien w swoim rocznym rozliczeniu podatku wpisać w odpowiednia rubrykę KRS 0000076424 oraz cel szczegółowy „OSP Szczuczyn”.

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x