Finał projektu „Odjazdowa Gmina” Rajdowej_12

0

Wtorkowe popołudnie! Stary Park w Szczuczynie! I mnóstwo rowerzystów! Tak wyglądał finał projektu „ODJAZDOWA GMINA” grupy projektowej Rajdowa_12 działającej przy Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie.

Rozpoczęliśmy punktualnie o 16:00 przedstawiając zebranym najważniejsze elementy projektu „Odjazdowa gmina – zorganizowanie trasy rowerowej” i dziękując licznym osobom i instytucjom, które wspierały nas w działaniach:

-Arturowi Kuczyńskiemu – burmistrzowi Szczuczyna i zespołowi Urzędu Miejskiego

-Dariuszowi Koniecko – dyrektorowi Zespołu Szkół w Niećkowie

– Ewie Grunwald – dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki
w Szczuczynie

– Annie Jagusz – dyrektor Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie

– załodze i wolontariuszom BCK w Szczuczynie – dyrektorowi Januszowi Siemion, Jolancie Doliwie, Annie Wojsław, Annie Akus – Szklarzewskiej, Joannie Siemion, Renacie Markiewicz.

Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński i Karolina Łepkowska – przedstawicielka Rajdowej_12 przecięli wstęgę i tym samym dokonali otwarcia trasy rowerowej – pierwszej w gminie Szczuczyn! Zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego przejazdu częścią trasy rowerowej a mianowicie odcinek Szczuczyn – Skaje – Wólka – Zacieczki – Bęćkowo – Szczuczyn w sumie blisko 15 kilometrów. Słychać było śmiechy, żarty i deklaracje „Dam radę!”.

W międzyczasie w Starym Parku w Szczuczynie dzieci korzystały z atrakcyjnej strefy animacji prowadzonej przez Izabelę Gwiazdowską (Studio Działań Kreatywnych „Gwiazda”)
i pracowników Centrum Kultury w Szczuczynie. Były występy wokalne (Emilia Nagel i Marysia Józwik), bańki mydlane, strefa piłki nożnej, stoisko z gadżetami Rajdowej_12, animacyjny plac budowy, malowanie kredą i moc innych zabaw.

Około godziny 18:00 powitano pierwszych uczestników przejazdu – zmęczonych ale tryskających dobrym samopoczuciem! Z każdą minutą wracało coraz więcej osób na których czekała już smakowita grochówka – tradycyjnie przygotowana przez Zespół Szkół w Niećkowie.

Podczas finału „ODJAZDOWA GMINA” rozstrzygnięto konkurs „Rowerowe Selfie”.
W konkursie fotograficznym Rajdowej_12 pierwsze miejsce zajęła Monika Marcinkiewicz zdobywając główną nagrodę – rower. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Emilia Trojanowska
i Magdalena Józwik, które otrzymały nagrody niespodzianki. W tym miejscu serdecznie gratulujemy laureatkom konkursu a wszystkim uczestnikom za udział!

Rajdowa_12 zaprezentowała też folder promujący trasę rowerową, który udostępniamy dzisiaj w wersji elektronicznej (portale e-szczuczyn.pl, e-grajewo.pl) tak by każdy miłośnik rowerów mógł z niego skorzystać. Mamy nadzieję, że będzie dla Was swoistym drogowskazem podczas rowerowych wypraw.

Serdecznie dziękujemy, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Dziękujemy za niesamowitą atmosferę wydarzenia! Dziękujemy za wspólny przejazd częścią trasy rowerowej. Wspólnie udowodniliśmy i przekonaliśmy się, że w naszej gminie są miejsca warte pokazania. Dlaczego by tego nie wykorzystywać? Prawda?

Projekt „Odjazdowa gmina – wyznaczenie trasy rowerowej” był realizowany w ramach programu Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Zespół Rajdowa_12

Andrzej Kosmowski

BCK Szczuczyn

ODJAZDOWA GMINA

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress