Kapitał społeczny i jego wpływ na ochronę zabytków

0

W dniu 19 kwietnia 2023 r. w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku odbyło się spotkanie podsumowujące działania Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego dotyczące zaangażowania Banku w zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski.

W trakcie wydarzenia wystąpili przedstawiciele fundacji współpracujących z BGK, wśród których nie mogło zabraknąć Prezes Fundacji Most the Most Brygidy Ślabskiej.

To na zaproszenie Fundacji Most the Most, Starosta Grajewski Waldemar Remfeld i Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Grajewie Bogdan Kulesza wzięli udział w panelu dyskusyjnym poświęconym współpracy Powiatu Grajewskiego z Fundacją oraz Konkursu Nasz Zabytek, w którym Powiat Grajewski jako pierwszy, wygrał 1 mln zł na częściową renowację Dworu w Niećkowie. W panelu udział wziął także dr Michał Laszczkowski Dyrektor Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków.

W trakcje rozmowy poruszono zagadnienia takie jak:

  • rola zabytków jako dziedzictwa narodowego dla rozwoju kapitału społecznego,
  • budowa kapitału społecznego w oparciu o inicjatywy realizowane w gminach, na przykładzie Konkursu Nasz Zabytek,
  • efekty zauważalne po ponad roku od ogłoszenia zwycięstwa w Konkursie w relacji do zaangażowania się lokalnej społeczności,
  • a także efekty jakie daje udział dzieci i młodzieży w Programie Most the Music.

Powiat Grajewski obecnie nadal oczekuje na wyniki tegorocznej edycji Konkursu Nasz Zabytek, które ogłoszone zostaną już niebawem. Trzymamy kciuki za wygraną oraz liczymy na dalszą owocną współpracę z Fundacją Most the Most i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

 

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress